Solar-panels-manufacturers-in-bank

آب شیرین کن خورشیدی اسمز معکوس

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
آب شیرین کن خورشیدی چیست؟

سیستم های شیرین سازی آب با استفاده از انرژی خورشیدی به دو دسته سیستمهای حرارتی و غیرحرارتی تقسیم بندی می شود. در روش غیر حرارتی از انرژی تابشی خورشید برای تولید جریان الکتریکی مورد نیاز پمپاژ آب به داخل سیستم (معمولا فیلترها) که توسط صفحات خورشیدی تامین می شود، استفاده می گردد. اما در روش حرارتی با استفاده از کلکتورهای خورشیدی از حرارت خورشید جهت تبخیر و سپس تقطیر آب به منظور شیرین سازی آب استفاده می شود.
آب شیرین کن هایی که از روشهای غشایی و فیلتر جهت تصفیه آب استفاده می نمایند، جهت تامین انرژی الکتریکی لازم برای پمپاژ آب و عبور از فیلترهای تعبیه شده سیستم فتوولتاییک برای تامین برق استفاده می شود. این سیستم شامل پانل خورشیدی (عامل دریافت انرژی خورشیدی)، باتری (عامل ذخیره انرژی) و شارژ کنترلر است.

آب شیرین کن خورشیدی اسمز معکوس NET SOLAR

فرایند شیرین سازی در این آب شیرین کن بر جدا شدن آب پس ماند شور از آب املاح دار توسط غشا استوار است. در سیستم اسمز معکوس آب از محلول با غلظت بیشتر به محلول با غلظت کمتر هدایت می شود. نحوه عملکرد این سیستم را می توان با تشریح پدیده اسمزی بهتر شناخت.

 

 

شمایی از فرایند اسمز و اسمز معکوس

پدیده اسمزی فرایندی است که در آن آب بطور طبیعی در داخل غشا جریان می یابد. این غشا از خاصیتی برخوردار است که بطور طبیعی جزء آب را از طرف محلول رقیق تر (با غلظت کمتر) جذب نموده و به طرف محلول غلیظ تر می راند. عاملی را که موجب چنین انتقالی می شود فشار اسمزی نامیده اند.
در اثر خاصیت اسمزی، جزء آب قسمت رقیق از طریق غشا جذب و به قسمت غلیظ وارد می شود و در نتیجه سطح آب در قسمت غلیظ بیشتر از رقیق می گردد و این عمل بقدری ادامه می یابد تا دیگر عمل نفوذ انجام نمی شود.
حال اگر بوسیله ای از آن طرف سیستم که افزایش ارتفاع پیدا نموده (قسمت غلیظ تر) فشاری بیشتر از فشار اسمزی ایجاد شده اعمال نمائیم، در نتیجه این فشار عمل معکوس انجام شده و محلول رقیق جذب شده به این طرف شروع به نفوذ به طرف اولیه خود (قسمت آب رقیق) می نماید و به این دلیل نام اسمز معکوس را برای این فرایند انتخاب نموده اند.
در آب شیرین کن های خورشیدی اسمز معکوس، نیروی مکانیکی مورد نیاز جهت فرایند تصفیه و شیرین سازی آب از طریق سیستم برق خورشیدی (ترکیب پانل خورشیدی+باتری+شارژ کنترلر) تامین می‌ شود.

 

اجزای اصلی آب شیرین کن خورشیدی اسمز معکوس نت سولار

این دستگاه با ظرفیت تولید ۴۰۰ لیتر آب تصفیه شده در روز و ابعاد  m   است. دستگاه مجهز به سیستم فیلتر پنج گانه شامل فیلترهای کربن اکتیو، پیش فیلتر و یک سیستم اسمز معکوس جهت حذف املاح آب است.انرژی مورد نیاز برای پمپاژ آب به داخل سیستم توسط پانل خورشیدی ۹۰ وات تامین می شود.
با توجه به فیلترهای نصب شده و سیستم اسمزمعکوس، دستگاه قادر به تصفیه آب بدون کلرین است، مگر اینکه فیلتر کربن هر ۶ ماه یکبار تعویض شود زیرا وجود کلرین در آب موجب تخریب غشا می شود. حداکثر TDS (املاح محلول) در آب مورد استفاده برای این دستگاه جهت تصفیه ۱۵۰۰ میلی گرم بر لیتر است.

 

 

چگونه آب شیرین کن خورشیدی اسمز معکوس بخرم؟

محصولات ما بصورت سفارشی طراحی و آماده می‌شوند و بر حسب نیاز شما دستگاه مورد نظر را طراحی و نصب می‌نماییم. برای طراحی یک آب شیرین کن مناسب، ضروری است در ابتدا شما آنالیز شیمیایی و میکروبی آب محل مورد نظر خود را با همکاری آزمایشگاه‌های معتبر و یا اداره آب منطقه در اختیار ما بگذارید تا بر آن اساس طراحی انجام پذیرد.
اگر علاقمند به استفاده از آب شیرین کن حرارتی تک مرحله ای ما هستید، کافی است پس از مطالعه کامل مطالب با ما از طریق ایمیل info@net-solar.com در تماس باشید. اطلاعات مورد نیاز ما جهت ارایه راهنمایی صحیح، همانطور که گفته شد، علاوه بر اطلاعات جغرافیایی محل، آنالیز میکروبی و شیمیایی آب است. لطفا صرفا راه ساده تماس تلفنی را انتخاب نکنید!

 

 

                      

دریافت کاتالوگ                        مطالب مرتبط                                استعلام قیمت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.