Solar-panels-manufacturers-in-bank

آب شیرین کن خورشیدی حرارتی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
آب شیرین کن خورشیدی چیست؟

سیستم های شیرین سازی آب با استفاده از انرژی خورشیدی به دو دسته سیستمهای حرارتی و غیرحرارتی تقسیم بندی می شود. در روش غیر حرارتی از انرژی تابشی خورشید برای تولید جریان الکتریکی مورد نیاز پمپاژ آب به داخل سیستم (معمولا فیلترها) که توسط صفحات خورشیدی تامین می شود، استفاده می گردد. اما در روش حرارتی با استفاده از کلکتورهای خورشیدی از حرارت خورشید جهت تبخیر و سپس تقطیر آب به منظور شیرین سازی آب استفاده می شود.
آب شیرین کن های حوضچه ای تبخیری-تقطیری تک مرحله ای (حرارتی) از جمله سیستم های سازگار با مناطق روستایی هستند که با توجه به فرایند ساده خود ضمن بهره برداری از پتانسیل رایگان و در دسترس انرژی خورشیدی، بدون هزینه تامین انرژی می تواند نقش مهمی در برطرف کردن نیازهای حیاتی این مناطق داشته باشد. این نوع آب شیرین کن ها هم اکنون در بسیاری از مناطق روستایی در سطح جهان استفاده می شوند و بدلیل امکان پذیر بودن کاربرد در حجم کم و بصورت غیر متمرکز در هر خانواده روستایی می تواند به سادگی با هزینه پایین تر نسبت به سیستم های متمرکز با ظرفیت بالا، کلیه نیازهای هر خانوار را تامین نماید.

 

آب شیرین کن خورشیدی حرارتی (تبخیری تقطیری) NET SOLAR

در آب شیرین کن خورشیدی حرارتی نت سولار به صورت تک مرحله ای ، فرایند تبخیر و تقطیر در داخل کلکتور انجام می شود. این دستگاه از حوضچه پر شده از آب دارای املاح و یک روکش شیشه ای یا پلاستیکی که جریان نور را از خود عبور دهد تشکیل شده است. اطراف و زیر حوضچه برای حفظ گرمای خورشید کاملاً عایق حرارتی است.

 

 

ساختار اصلی فرایند شیرین سازی

اشعه خورشید با عبور از پوشش شیشه ای و برخورد با جاذب قرار گرفته در قسمت زیرین پس ماند شور باعث گرم شدن و در نهایت تبخیر آن شده و بخار حاصله پس از برخورد با پوشش شیشه ای، تقطیر و بصورت آب مقطر خارج می‌شود. بصورت معمول با توجه به اینکه آب حاصله در این روش آب مقطر است جهت حفظ املاح آن، به نسبتی مشخص بر مبنای آنالیزی که آب محل دارد، آب تصفیه شده با آب معمول مخلوط می‌شود و به عنوان آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

اجزای اصلی آب شیرین کن حرارتی تک مرحله ای نت سولار

هر کلکتور این دستگاه به مساحت ۲ متر مربع از یک پارچه جاذب سیاه رنگ و سطح شیشه ای تشکیل شده است و قابلیت تولید ۱۰ لیتر در روز آب مقطر را دارد. اجزای اصلی این آب شیرین کن و عملکرد آنها به شرح زیر است:

  • حوضچه: آب دارای املاح جهت تقطیر در این بخش قرار می گیرد. این محفظه برای جلوگیری از اتلاف گرمای تولید شده بطور کامل عایق می شود. صفحه جاذب این دستگاه، از جنس پارچه مخصوص و به رنگ تیره است. کف محفظه نیز برای خارج شدن سریعتر پساب شیب اندکی دارد.
  • پوشش شفاف : پوشش شیشه‌ای شفاف شیب دار موجود در این دستگاه شبیه کندانسور عمل می کند، بخار پس از برخورد با سطح پوشش، تقطیر شده و در انتهای آن جمع آوری می شود. علاوه بر این، پوشش شفاف با محافظت بخش داخلی دستگاه از وزش باد از اتلاف گرما جلوگیری می کند.
  • مجاری جمع آوری آب: این مجاری که در قسمت پایین محفظه قرار دارند، برای جمع آوری آب تقطیر شده مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

 

در فرایند شیرین سازی آب با استفاده از این دستگاه، کیفیت آب تولیدی بسیار بالاست زیرا نمک، مواد معدنی و آلی و میکروبها بطور کامل جدا می شوند. معمولا در شرایط مطلوب و تابش مناسب آفتاب، دمای آب به حد کافی بالا میرود به نحوی که کلیه باکتریهای بیماری زا از بین می روند. در صورت ایجاد لایه نمکی در سطح حوضچه نیز معمولا در فواصل زمانی مشخص، بر حسب املاح موجود در آب، این سطح با آب فشار بالا شسته می شود.

 

 

چگونه آب شیرین کن خورشیدی حرارتی بخرم؟

محصولات ما بصورت سفارشی طراحی و آماده می‌شوند و بر حسب نیاز شما دستگاه مورد نظر را طراحی و نصب می‌نماییم. برای طراحی یک آب شیرین کن مناسب، ضروری است در ابتدا شما آنالیز شیمیایی و میکروبی آب محل مورد نظر خود را با همکاری آزمایشگاه‌های معتبر و یا اداره آب منطقه در اختیار ما بگذارید تا بر آن اساس طراحی انجام پذیرد.
اگر علاقمند به استفاده از آب شیرین کن حرارتی تک مرحله ای ما هستید، کافی است پس از مطالعه کامل مطالب با ما از طریق ایمیل info@net-solar.com در تماس باشید. اطلاعات مورد نیاز ما جهت ارایه راهنمایی صحیح، همانطور که گفته شد، علاوه بر اطلاعات جغرافیایی محل، آنالیز میکروبی و شیمیایی آب است. لطفا صرفا راه ساده تماس تلفنی را انتخاب نکنید!

 

 

                       

دریافت کاتالوگ                        مطالب مرتبط                                استعلام قیمت

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.