Solar-panels-manufacturers-in-bank

اجاق خورشیدی جعبه ای

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
اجاق خورشیدی چیست؟

اجاقهای خورشیدی یکی از راه حلهای اصلی مشکل کمبود سوخت و همچنین معضلات زیست محیطی برای پخت غذا در جهان هستند. بسیاری از سازمانهای جهانی از جمله یونیسف تاکنون فعالیتهای متعددی در این خصوص در کشورهای مختلف و بویژه کشورهای افریقایی انجام داده اند. طبق برآورد انجام شده توسط این سازمان، استفاده از اجاقهای خورشیدی می تواند موجب کاهش مصرف بیش از یک سوم از چوبهای مورد نیاز برای سوخت (۳۵۰ میلیون تن) در سال شود. بازگشت سرمایه در این حالت نیز کمتر از یکسال خواهد بود.
اجاق های خورشیدی در دو دسته عمده به منظور پخت و پز کاربرد دارند: اجاق های دیشی و جعبه ای. دمای ایجاد شده در اجاقهای خورشیدی نیز معمولا کمی بالاتر از درجه پاستوریزاسیون بین ۸۲ الی ۱۳۵ درجه سانتیگراد است ، بدلیل حرارت یکنواخت ایجاد شده در طی فرایند پخت غذا توسط این دستگاهها معمولا غذا بندرت می سوزد و علاوه بر آن رطوبت و مواد مغذی موجود در غذا حفظ می شود.
اجاق های جعبه ای ساده ترین نوع این دسته هستند که با استفاده از پدیده گلخانه ای در تولید حرارت و در نتیجه پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

اجاق خورشیدی جعبه ای NET SOLAR

با این اجاق می توان دو وعده غذا در روز (هنگام ظهر و بعداز ظهر) می توان آماده نمود. در حقیقت امکان پخت غذا در صبح زود و یا پس از غروب آفتاب بدلیل نبود تابش مناسب خورشید وجود ندارد. بهترین زمان برای پخت غذا با استفاده از اجاقهای خورشیدی ساعات بین ۱۰ صبح تا ۲ بعداز ظهر می باشد. اجاق خورشیدی جعبه ای ما بدلیل وزن مناسب آن به راحتی قابل حمل بوده و بویژه برای عشایر کوچ رو بسیار مناسب است. جاذب های سیاه رنگ ویژه در این اجاق پس از جذب اشعه خورشید که از طریق شیشه تعبیه شده بر اجاق وجود دارد، تولید حرارت نموده و موجب گرم شدن غذای قرار گرفته در داخل محفظه می شوند. بدنه های این اجاق به نحوی عایق شده اند که حداقل اتلاف حرارت ایجاد شود.

 

 

 

 

 

 

اجزای اصلی اجاق خورشیدی جعبه ای

این اجاق با ابعاد ۵۰× ۵۰ ×۴۰ سانتی متر و وزن ۷ کیلوگرم براحتی قابل حمل و استفاده در مکانهای مختلف است. بدنه دستگاه کاملا مقاوم در برابر ضربه بوده و از یک شیشه به ضخامت ۴ میلی متر بعنوان درپوش آن استفاده می شود. بدنه دستگاه برای جلوگیری از اتلاف حرارت کاملا عایق است.

 

 

 

چگونه اجاق خورشیدی جعبه ای بخرم؟

اگر علاقمند به استفاده از اجاق خورشیدی جعبه ای هستید و یا به عنوان حافظ محیط زیست در صدد انجام پروژه ای در این خصوص می باشید با ما در تماس باشید. لطفا صرفا راه ساده تماس تلفنی را انتخاب نکنید!

 

 

 

                       

 

 دریافت کاتالوگ                        مطالب مرتبط                                استعلام قیمت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.