Solar-panels-manufacturers-in-bank

اجاق خورشیدی دیشی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
اجاق خورشیدی چیست؟

اجاقهای خورشیدی یکی از راه حلهای اصلی مشکل کمبود سوخت و همچنین معضلات زیست محیطی برای پخت غذا در جهان هستند. بسیاری از سازمانهای جهانی از جمله یونیسف تاکنون فعالیتهای متعددی در این خصوص در کشورهای مختلف و بویژه کشورهای افریقایی انجام داده اند. طبق برآورد انجام شده توسط این سازمان، استفاده از اجاقهای خورشیدی می تواند موجب کاهش مصرف بیش از یک سوم از چوبهای مورد نیاز برای سوخت (۳۵۰ میلیون تن) در سال شود. بازگشت سرمایه در این حالت نیز کمتر از یکسال خواهد بود.
اجاق های خورشیدی در دو دسته عمده به منظور پخت و پز کاربرد دارند: اجاق های دیشی و جعبه ای. دمای ایجاد شده در اجاقهای خورشیدی نیز معمولا کمی بالاتر از درجه پاستوریزاسیون بین ۸۲ الی ۱۳۵ درجه سانتیگراد است ، بدلیل حرارت یکنواخت ایجاد شده در طی فرایند پخت غذا توسط این دستگاهها معمولا غذا بندرت می سوزد و علاوه بر آن رطوبت و مواد مغذی موجود در غذا حفظ می شود.
اجاق های دیشی به دلیل نوع ساختار خود و استفاده از صفحات رفلکتور، راندمان بالاتری نسبت به نوع جعبه ای دارند و بدلیل این امر جهت کاربرد در پخت و پز در صورت وجود فضای لازم، توصیه اول برای این منظور هستند.

 

 

اجاق خورشیدی دیشی NET SOLAR

اساس کار اجاق خورشیدی دیشی بر انعکاس اشعه خورشید بر نقطه مرکزی و کانونی قرار دارد. صفحات بازتاب کننده نور یا رفلکتور تعبیه شده در اجاق خورشید یدیشی نت سولار از نوعی تهیه شده است که حداکثر بازتاب اشعه خورشیدی (بالای ۹۰ درصد) را دارد . در صورتی که ظرف غذا در مرکز این اجاق قرار داده شود، انواع مختلفی از پخت و پز از گرم کردن تا سرخ کردن و یا حتی پخت نان را می توان در این اجاق انجام داد. بهترین زمان برای پخت غذا با استفاده از اجاقهای خورشیدی ساعات بین ۱۰ صبح تا ۲ بعداز ظهر می باشد.

 

 

 

 

 

اجزای اصلی اجاق خورشیدی دیشی نت سولار

این اجاق با قطر کانونی ۲۸ سانتیمتر و قطر رفلکتور ۱/۴ متر توانی معادل ۶۰۰ وات دارد و قادر است در روزهای آفتابی سه لیتر آب را بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بجوش آورد. بخش اصلی دستگاه صفحات بازتاب کننده نور آن هستند که با متمرکز کردن و انعکاس نور در سطح کانونی موجب گرم شدن غذا می شود.

 

 

 

 

چگونه اجاق خورشیدی دیشی بخرم؟

اگر علاقمند به استفاده از اجاق خورشیدی دیشی هستید و یا به عنوان حافظ محیط زیست در صدد انجام پروژه ای در این خصوص می باشید با ما در تماس باشید. لطفا صرفا راه ساده تماس تلفنی را انتخاب نکنید!

 

 

                       

 دریافت کاتالوگ                        مطالب مرتبط                                استعلام قیمت

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.