Solar-panels-manufacturers-in-bank

آبگرمکن‌های خورشیدی ترموسیفونی با مخزن بدون فشار

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
طرز کار آبگرمکن‌های خورشیدی ترموسیفونی با مخزن بدون فشار

این نمونه متداولترین نوع سیستم است و شامل یک کلکتور خورشیدی می‌باشد که در سقف واقع شده و با یک مخزن ذخیره که دقیقا بالای کلکتور قرار دارد. بر اساس اختلاف دانسیته بین آب گرم و آب سرد، یک گردش جریان آب در لوله ایجاد می‌شود که آب داغ به صورت خودکار به سمت بالا و آب سرد به سمت پایین می‌آید. آب موجود در مخزن ذخیره از این گردش طبیعی گرم می‌شود. این مدل نیاز به پمپ نداشته و تامین فشار با استفاده از اختلاف سطح، حداقل به میزان ۳ متر می‌باشد.
آبگرمكن هاي خورشيدي ترموسیفونی بدون فشار، فاقد فشار آب شهري هستند زيرا مخازن آنها تحمل فشار آب شهر را ندارد. بنابراين هنگامي كه مصرف كننده شير آب گرم را باز مي كند فشار آب به مراتب كمتر از فشار آب سرد است. اين نوع آبگرمكن ها براي مصارف شهري مانند آپارتمان ها و ويلاهايي كه نياز به آب پر فشار دارند اصلا مناسب نيستند و به هيچ وجه توصيه نمي‌گردند. آگر اين آبگرمكن ها به ناچار در ساختمان هاي اين چنيني نصب گردند لازم است كه حتي الامكان انشعاب جدايي براي آن در نظر گرفته شود
اين نوع آبگرمكن ها به علت استفاده از ورق هاي با ضخامت كمتر و همچنين تك جداره بوده آن هزينه كمتري را به مصرف كننده تحميل مي نمايد.

 

 

 

 

 

 

                       

دریافت کاتالوگ                        مطالب مرتبط                                استعلام قیمت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.