slider_lead_background

“خورشید در دستان شماست، اگر با ما بودن را تجربه کنید”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دکتر داود فدایی، مدیر عامل   

 

دکتر فدایی پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان، در رشته مهندسی مکانیک و انجام فعالیت‌های کاربردی در مهد انرژی‌های تجدیدپذیر، پس از بازگشت به ایران توسعه فرهنگ کاربرد انرژی خورشیدی را در ایران به عنوان یکی از فعالیت‌های اصلی خود دنبال نمود. در طول مدت ۲۵ ساله فعالیت در حوزه کسب و کار و نوآوری، توجه به مبحث انرژی خورشیدی از جمله موارد برجسته آموزش، مشاوره و پژوهش ایشان بوده است. پیام زیر راهنمای همه آن افرادی است که به محیط زیست خود اهمیت می‌دهند:

«در روزگاری زندگی می‌کنیم که زندگی ماشینی غالب بر زندگی انسانی ما شده است و قربانی اصلی خود ما انسان ها هستیم که با بی توجهی به طبیعت اطراف از طریق آلوده کردن آن، خود را محکوم به فنا خواهیم کرد. بر آن باورم که بایستی با استفاده از عقل بعنوان یک موهبت الهی به کمک و نجات انسان و سایر موهبات الهی که مخلوق خدای یکتای هستند برآمد. در این راستا با همراهی همکاران،  دانش خود را بر  مطالعات و تحقیقات تخصصی کاربردی  بر پایه استفاده بهینه از منابع انرژی با هدف رفع نیاز جامعه در این حوزه با بهره‌گیری از انرژی رایگان خورشید قرار داده‌ایم.

تنها آرزوی ما این است که در آینده ای نه چندان دور در سقف هر بام ساختمان ایرانی یک آبگرمکن خورشیدی و سیستم خنک کن خورشیدی و در کنار هر ساختمان سیستم تصفیه آب خورشیدی را شاهد باشیم. برای رسیدن به این آرزو ، تلاش خود را همراه با عشق به این کار در آمیخته و مطمئن هستیم که به آن نیز خواهیم رسید.

با تفکر نوآورانه  به دنبال راهکارهایی اقتصادی‌تر و موثرتر از منابع انرژی تجدیدپذیر   و رفع  مشکلات عمده کشور در حوزه‌های آلودگی زیست محیطی به خصوص در کلان شهرها  که ناشی از کاربرد سوخت‌های فسیلی می‌باشد و نیز معضل کمبود آب در اکثر نقاط کشور هستیم. در این راستا تجربیات ملی و بین‌الملل را به کار گرفتیم تا بتوانیم راهکارهای اقتصادی و اجرایی را ارایه نماییم. برای همسو کردن مسئولین کشور، همواره در رسانه‌های عمومی مواردی را  اطلاع رسانی کرده و می‌کنیم. در ضمن برای تربیت نیروی انسانی ماهر اقدام به آموزش‌های هدفمند و کاربردی نموده‌ایم و در این راستا با انجمن‌های خورشیدی کشور، آلمان و اتریش همکاری نزدیکی داریم.

ما به سرمنزل خود خواهیم رسید، چون خدای ساربانان چنین خواسته و می خواهد. پس دست در دست هم دهیم و کاروان را به سرمنزل مقصد برسانیم که وظیفه ملی ما این است.

 

با ما باشید، اگر دوستدار طبیعت هستید
با ما باشید ، اگر آینده فرزندان خودتان را دوست داشته باشید 
با ما باشید، اگر طالب یک محیط سالم و سلامت برای زندگی هستید
با ما باشید ، اگر می خواهید امانت دار خوبی باشید»

 

 


مهندس آزاده عباسی، مدیر پژوهش

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر که  پس از اتمام دوران دانشگاه، فعالیت در حوزه نوین انرژی تجدیدپذیر را با حضور در گروه پژوهشی خورشید پژوه به عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های خود آغاز نمود. خلاصه‌ای از یازده سال تجربه شغلی  وی در ایران را  از زبان خودش بشنوید:

آنچه که در مدت فعالیت در حوزه انرژی خورشیدی و جستجو در طرح‌ها و پروژه‌های کشورهای مختلف بیشتر توجه مرا جلب کرد، پیشرفت‌های بسیار کشورهایی است که با وجود سهم کمتر تابش انرژی خورشیدی نسبت به ایران، توانسته‌اند تا حدی کاربرد این انرژی را در کشور خود توسعه دهند که حتی کتاب‌ها و دروس آموزشی بسیار ی را از سطح سنین پیش دبستان تدوین کرده و فرهنگ سازی استفاده از این موهبت رایگان را از همان آغاز به فرزندان خود می‌آموزند. شاید جای تاسف است که توجه به این موضوع در کتاب‌های درسی مدارس کمرنگ است، خانواده‌ها با این انرژی آشنایی اندکی دارند و تا حدی بی اعتماد، دانش تولید شده در سطح دانشگاه‌ها به نحو صحیح تجاری نمی‌شود و حمایت دولت اندک. البته زمانی که قیمت‌های متناسب خرید برق از منابع تجدیدپذیر را می‌بینیم و تلاشی که از جانب دولت در متعادل سازی این قیمت‌ها با منابع مرسوم انرژی است را مشاهده می‌کنیم به آینده توسعه این منابع رایگان در کشور با همراهی متخصصان مجربی، که خوشبختانه کمبودی در این زمینه نیست،  امیدوار می‌شویم.  هر چند هنوز هم معتقد هستم که جای خالی توسعه فرهنگ انرژی خورشیدی در نزد خانوارها و حمایت بیشتر بخش دولتی بسیار مشاهده می‌شود و نیاز به فعالیت بسیار در این خصوص احساس می‌شود.

با این حال در این راهی که گام گذاشته‌ام اعتقاد راسخ دارم و با عشق به این موضوع به امید روزی هستم که اکثر ایرانیان مزایای سیستم برق خورشیدی و آبگرمکن خورشیدی را بشناسند و آنرا در خانه‌های خود استفاده کنند

 


مهندس مسعود مستوفی، مدیر آموزش

عضو هیئت مدیره و مدرس کارگاه‌های عملی نصب و راه‌اندازی سیستم‌های خورشیدی در طول نه سال همراهی پویا، تجارب بسیاری به عنوان کارشناس فنی این حوزه کسب نموده است. نتیجه فعالیت ایشان در این  کلمه خلاصه می‌شود”آموزش مهارتی”:

” در طی پروژه‌های اجرایی نصب که داشتم، نکته اصلی عدم آشنایی پیمانکاران با نحوه صحیح طراحی سیستم‌های خورشیدی و نصب آنها بود.  مواردی که خود به بی اعتمادی جامعه در استفاده از تجهیزات خورشیدی منجر می‌شود. بارها به مواردی چون  نصب نادرست پانل‌های خورشیدی خلاف جهت تابش خورشید، استفاده از باتری‌های ماشین به جای باتری‌های خورشیدی در سیستم برق مستقل از شبکه، استفاده از استراکچرهای ضعیف و … برخوردم که نشان دهنده بکارگیری پیمانکاران ناآشنا به تجهیزات خورشیدی و کارفرمایان ناآشناتر بود. موضوعی که نقص آموزش مهارتی در این حوزه در افراد مختلف و کارشناسان سازمان‌ها را بیان می‌کند.

اگر می خواهیم در حوزه سیستم‌های خورشیدی فعالیت خود را گسترش دهیم چاره‌ای جز توجه بیشتر به این مقوله بویژه در سازمان‌های دولتی که خود کارفرمای اجرای این پروژه‌ها هستند، نداریم. به امید آن روز که این سازمان‌ها خود مجری برگزاری دوره‌های مهارتی برای پیمانکاران خود باشند

 


مهندس مطهره فدایی، مدیر حوزه طراحی و گرافیک

یکی از اعضای  موسسه که پس از فارغ التحصیلی، پویا بودن و فعالیت در محیط کسب و کار را به عنوان بخشی از زندگی خود برگزید، خورشید را منبع رنگ و الهام در فعالیت‌های طراحی خود می‌داند:

نور، گرما، انرژی همراه با خلاقیت، آمیزه اصلی جذابیت یک طرح گرافیکی است و چه خوب است که یک طراح در فعالیت‌های خود با الهام از منبع لایزال انرژی خورشید، بکارگیری این عناصر را در طرح‌های خود مد نظر قرار دهد تا بتواند با تاثیرگذاری مناسب بر بیننده طرح، وی را در راستای استفاده از فعالیت‌های سازمان خود هدایت نماید.

و…

ما پروژه‌های خود را بصورت برون سپاری  از طریق شبکه متخصصین در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهیم.  اگر شما هم  توانایی پیوستن به تیم پویا و خلاق ما را دارید که تعهد و انعطاف پذیری را  اصل  فعالیت خود  می‌داند،  درخواست همکاری را هم اینک ارسال نمایید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.