پنج نکته قابل توجه در خصوص سیاست گذاری امارات متحده عربی در حوزه تجدیدپذیر


پنج نکته قابل توجه در خصوص سیاست گذاری امارات متحده عربی در حوزه تجدیدپذیر

emirate[1]

پنج نکته قابل توجه در خصوص سیاست گذاری امارات متحده عربی در حوزه تجدیدپذیر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کشور امارات متحده عربی به عنوان یکی از کشورهای با تابش مناسب خورشید، به یکی از مثال های قابل توجه در توسعه انرژی های تجدیدپذیر در جهان تبدیل شده است. در اینجا مروری داریم بر ۵ بحث هدف گذاری این کشور در مبحث انرزی های تجدیدپذیر:
۱-امارات متحده عربی فعالیت های خود را با هدف تبدیل شدن به یک پیشرو در حوزه فناوری های مرتبط با منابع تجدیدپذیر برنامه ریزی نموده است. این کشور تا سال ۲۰۳۰ در نظر دارد ۳۰ درصد از مصرف برق خود را از منابع تجدیدپذیر تامین نماید.
۲-هدف اصلی این کشور در بخش اشتغال انرژی های تجدیدپذیر، ایجاد ۹۰۰۰۰ شغل تا سال ۲۰۳۰ از این منابع پاک است.
۳-این کشور سرمایه گذاری وسیعی در این حوزه بویژه در شهر مصدر انجام داده است و ۷/۲ میلیون دلار برای توسعه فعالیت ها و پروژه های مرتبط در این شهر اختصاص داده است. نکته قابل توجه سرمایه گذاری برون مرزی امارات در آفریقا و سایر نقاط جهان در حوزه انرژی تجدیدپذیر است.
۴-شهر مصدرنمونه نوآورانه استراتژی امارات در بخش انرژی های تجدیدپذیر است که تا سال ۲۰۳۰ هدفگذاری سکونت ۴۰۰۰۰ نفر و اشتغال ۵۰۰۰۰ نفر را مد نظر قرار داده است.
۵-طبق اهداف شهر بدون آلودگی دی اکسید کربن، شهر دبی تا سال ۲۰۲۰، هفت درصد از انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین خواهد کرد و در نظر است تا سال ۲۰۵۰، میزان هفتاد و پنج درصد انرژی این کشور از منابع تجدیدپذیر تامین شود.
مرجع: investgroup.org

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

جدیدترین مطالب

ثبت دیدگاه

6 + 12 =