۱۰ گام در ساخت و طراحی ساختمان های کم مصرف خورشیدی


۱۰ گام در ساخت و طراحی ساختمان های کم مصرف خورشیدی

1280economische-groep

۱۰ گام در ساخت و طراحی ساختمان های کم مصرف خورشیدی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

طراحی و ساخت خانه های کم مصرف خورشیدی ۱۰ گام اصلی دارد که کلیه پیمانکاران و سازندگان این خانه ها باید به آن توجه کنند. در اینجا خلاصه ای از فعالیت های حایز اهمیت را برای آشنایی بیشتر شما ارایه می کنیم:

۱-یک معماری هوشمندانه را آغاز کنید

طراحان و معماران ضروری است همراه با سازندگان با کلیه مراحل ساخت یک خانه کم مصرف خورشیدی آشنا باشند و این ساختمان ها را طوری طراحی نمایند که برای پیمانکاران اجرایی تا حداکثر ممکن توجیه مناسب اقتصادی داشته باشد. پارامترهای متعددی وجود دارد که لزوم توجه و انتقال آن به سازنده توسط طراحان معمار وجود دارد. ارتباط مناسب بین سازنده و طراح این تضمین را ایجاد می کند که فعالیت ها در فواصل زمانی متوقف نشود.

۲-از مدلسازی انرژی استفاده کنید

مدلسازی انرژی در فاز طراحی تضمین رسیدن به هدف اصلی در ساخت یک خانه کم مصرف خورشیدی است و نقش مهمی در کاهش هزینه ها دارد. بر اساس این نتایج معماری ساختمان در جهت عملکرد بهتر طراحی می شود. در این فاز سازندگان ضروری است مشاوره لازم را با متخصصان طراح انجام دهند.

۳-ساختمان را به درستی عایق کاری کنید

عایق کاری مناسب بیشترین و موثرترین عامل در جهت کاهش مصرف انرژی است. برای این منظور یک پیمانکار اجرایی موظف به انتخاب بهترین رویکرد عایق کاری بر مبنای شرایط آب و هوایی و بودجه در اختیار خود است.

۴-سیستم های گرمایش آب را هوشمندانه طراحی کنید

گرمایش آب بالاترین هزینه را پس از گرمایش و سرمایش هوا در ساختمان در یک خانه کم مصرف خورشیدی دارد. بنابراین برای طراحان و سازندگان انتخاب مناسب ترین فناوری گرمایش همراه با فعالیت های کاهش مصرف آب اهمیت فراوانی دارد.

۵-از پنجره ها و درب های عایق استفاده کنید

پنجره ها و درب ها نقاط مهم در عایق کاری ساختمان و سومین عامل مهم در ساخت یک خانه کم مصرف خورشیدی هستند. ضروری است سازندگان اتلاف حرارت پنجره ها و تبادل حرارتی آنها با محیط را در نظر گرفته و انواعی را انتخاب کنند که از این لحاظ بالاترین بازده را داشته باشند.

۶-انرژی خورشیدی را در تامین حرارت ساختمان لحاظ کنید

استفاده از پنجره های رو به جنوب در طراحی، باعث میشود که در زمستان جذب حرارت اترژی خورشیدی در ساختمان بالاتر رفته و در نتیجه هزینه گرمایش کاهش یابد. در مقابل برای جلوگیری از افزایش حرارت ساختمان در تابستان، کافیست این پنجره ها به سایبان مجهز شوند.

 

۷-یک سیستم تامین هوای تازه طراحی کنید

از آنجا که خانه های کم مصرف خورشیدی از لحاظ عبور و مرور هوا عایق هستند، تامین مداوم هوای تازه و کنترل رطوبت نکته قابل توجهی است. این مورد معمولا با انتخاب یک سیستم تهویه مناسب با بازده انرژی بالا قابل حل است.

۸-تجهیزات بهینه روشنایی را در ساختمان استفاده نمایید

کاهش مصرف انرژی در روشنایی و بهینه سازی چراغ ها از عوامل مهم در طراحی ساختمان های کم مصرف خورشیدی است. لامپ های LED برای این منظور بسیار مناسب هستند. انتخاب لامپ مناسب و همزمان طراحی در جهت استفاده بهینه از نور خورشید بصورت قابل ملاحظه ای استفاده از انرژی را کاهش می دهد.

۹-از وسایل و تجهیزات بهینه مصرف انرژی استفاده کنید

علاوه بر روشنایی، توجه به تجهیزات سرمایشی و گرمایشی ساختمان هم پارامتر مهم دیگری در ساخت خانه های کم مصرف خورشیدی است. انتخاب تجهیزات مناسب با برچسب انرژی رده های بالا در این موضوع توسط سازندگان باید مورد توجه قرار گیرد.

۱۰- از خورشید برای تامین برق ساختمان استفاده کنید

استفاده از سیستم های فتوولتاییک متصل به شبکه موثرترین راه در ساختمان های کم مصرف است. این سیستم ها می توانند کلیه نیازهای برق و انرزی یک خانه شامل روشنایی، گرمایش و سرمایش را تامین نمایند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

جدیدترین مطالب

ثبت دیدگاه

شانزده + هفت =